Az 1. módszer: Drive és Etsy 2. rész előtti gondolatok
Nem térítem le magam az útról! Most már végigviszem így a dolgokat!
Kész!
Nem érdekel!
Miért írom ezt? Mert ismét felütötte a fejét (mi az, hogy felütötte?! nekem jutott eszembe!) egy olyan gondolat, hogy ezeket a póló dizájnokat, amiket gyártok, jobb lenne háttér nélkül készítenem…
Bizony!
Háttér nélkül! Vagyis nem egy négyzet alakú képet kap a vásárló, hanem mindig olyan formát, ami a képen a főtéma (pl. koponya, sárkány, farkasfej stb.)
Megkérdeztem GPT barátomat is a témában, és hát igencsak elbizonytalanított a jövőmet illetően, mivel ezt válaszolta:
„Ha a dizájnod nem átlátszó (van háttér a képen):
Ez nem feltétlen baj, csak más célra való vagy korlátozottabb a felhasználása.
Előny:
- Plakáton, poszteren, matricán jól mutathat
- Ha a háttér része a dizájnnak (pl. egy sci-fi kompozíció, mint a képed), akkor az úgy is ütős lehet
Hátrány:
- Nehezebb pólóra helyezni, főleg ha nem passzol a ruha színéhez
- A vásárlónak lehet, hogy ki kéne szednie a hátteret — és ez sokakat elriaszt
- A "transparent PNG" kulcsszóra keresők nem fogják megtalálni”
Nos, a válaszában az olyan kifejezések mint a „korlátozottabb felhasználás”, „nehezebb pólóra helyezni”, „nem fogják megtalálni”, nagyon frusztrálóak.
Az egész gondolat amúgy onnan jött, hogy megnéztem, hogy kell mockup-ot csinálni a Recraft-ban. És nagyon egyszerű, de a példavideóban is átlátszó hátterű képet rak egy pólóra a videó készítője.
Hjajjj…!
Semmi se olyan egyszerű, mint amilyennek tűnik!
Az alábbi ötleteim ugrottak be megoldásként:
1. Hagyom az egészet a francba, és nem is jelenek meg sehol se online. – Szerencsére ez egy rövidéletű gondolat volt csupán.
2. Nem érdekel semmilyen hátsó gondolatom, megyek így az online piactérre és kész! – Tudom, hogy megtehetném, és majd a későbbi dizájnokat már háttér nélkül készítem. Tudom, hogy van egy ilyen út is előttem… De nem plakátra, poszterre meg matricára gyúrtam ezidáig, hanem pólóra meg kapucnis pulcsira! Ötlet elvetve!
3. Átalakítom az összes dizájnom háttér nélkülivé. – Ezzel az a probléma, hogy iszonyat sok idő: új promptok készítése, lefuttatása a Recraft-ban, és ha az AI még készít is hátteret a képnek (mert gyakran hiába írom neki, hogy „no background” vagy hogy „without background”,) akkor eltávolítani a hátteret is, mindezt ismét egyesével (hogy változatosak legyenek a képek). Ezt az ötletet is elvetettem.
4. Arany középút: néhány képet, kb 20 db-ot témánként háttér nélkülivé alakítok, a többi marad háttérrel. Na, és ez volt az az ötletem, ami csak másnap jutott eszembe, de tetszett! Ez nem akkora volumenű munka, és meg tudom azt oldani, hogy 25 hátteres és 25 háttér nélküli fotót kap a vevőm! Yes! Munkára!
Valóban nem mutat jól egy sötét hátterű kép egy fekete pólón, mert fekete és fekete között különbség van. Ellenben, ha csak a maga a főtéma lenne a képen háttér nélkül, az bármilyen színű pólóra és pulcsira rányomtatható!
Micsoda felismerés!
Még jó, hogy csak 6 pakk képem van, és nem 10!
Meg is néztem, hogy hogy mutatna pl egy sárga pólón egy sötét hátteres képem, és egyébként nem rosszul (ráadásul a GPT is azt írta ezzel a sárga színű ruhán való megjelenéssel kapcsolatban, hogy: „az egyik legjobb, amit csak tehetsz, ha a dizájnodnak van háttere”), de megint akadályba ütköztem, mert a Recraft egyszerűen nem volt hajlandó olyan modelt generálni, aki szembe fordul és néz a kamerával. Minden esetben elfordul, vagy más irányba néz. Még akkor is, ha beleírtam a promptba, hogy front view vagy front-facing. GPT-vel egyeztettem ezt a problémát, és ő felajánlotta, hogy megcsinálja nekem, és láss csodát, most van 4 képem: 1 sima fekete póló, 1 sima fehér póló, 1 férfi modell fekete pólóban, 1 női modell fehér pólóban. És mindegyik kép nagyszerű!
Viszont el is fogytak a képkészítő kereteim, ezért átmentem Gemini-re. Ott már sárga pólós és pulcsis modelleket készítettem és sikerrel. Olybá tűnik, hogy a mockup alapot jobb nem képgenerálóval, vagy hát legalábbis nem a Recraft-tal elkészíteni. Most már vannak ilyen-olyan mockup alapképeim, amikre már csak rá kellene varázsolni a saját képeim, és kész a fotógaléria. Fotók nélkül ugyanis tilos megjelenni a neten! Ezt mindenki tudja.
A varázslásra egész gyorsan rájöttem magamtól is: miután rákattintottam a „Create new project”-re Recraft-ban, csak behúzok egy képet a gépemről a felületre, majd a fenti ikonok közül rányomok arra, hogy Mockup. Innentől kezdve pedig bármit rá tudok húzni. Ezzel is el kell szöszölni egy kicsit.
Szóval most 2 NAGY feladatot kell teljesítenem:
- Témánként kb 20 képemet háttér nélkülivé alakítani, ami persze úgyis OK, ha teljesen új képeket generálok. Azért kb 20, mert emlékeim szerint kb 5 képet már háttér nélkülivé módosítottam menet közben és úgy mentettem le. Ennyivel is beljebb vagyok.
- A másik a mockup alapokra ráhelyezni a legjobban sikerült képeimet. Etsy 10 fotót és 1 videót enged feltölteni. Készítek mockup-ot 1 fehér pólóra, 1 fekete pólóra, 1 fekete pólót viselő férfi modellre, 1 fehér pólót viselő női modellre és 2 sárga színű ruhára (egy póló és egy pulcsi). Ezen kívül lesz még mostani tervek szerint 2 grid elrendezésű képem, ami azt jelenti, hogy mind az 50 képet ráteszem egy képre, pontosabban 25-25-öt egy-egy képre, hogy lássa a vevőm, hogy mit kap tőlem. (A félreértések elkerülése végett.) Csetdzsi (innentől így fogom hívni a ChatGPT-t) azt mondta, hogy ezt a grid elrendezésű képet meg lehet csinálni Powerpointban is. Még a lépéseket is leírta nekem! Szóval elvileg 8 db képet töltök majd fel. És láttam más eladónál, hogy van egy ’Köszönöm’ képük is, vagy valami hasonló, amiben megköszönik, ha valaki vásárol tőlük, és kérik őket egy ötcsillagos értékelésre. Ötletes! Ez lesz a 9. képem. Meg jó lenne valami videó is, de azt majd csak később. Most bőven elegendő feladat az itt említetteknek a véghezvitele.
Hajrá nekem!